علت گرامی داشت اربعین امام حسین علیه السلام

مواردزیادی بر عدد چهل تاکید شده است یادگیری چ حدیث یا اینکه انسان به چهل سالگی کامل می گردد و یا اینکه پیامبر گرامی ما درد سن 40سالگی به پیامبری برگزدیده شده و....

اما در حدیث فوف الذکر مشخص است امام در این روایت می خواهند وجه تمایز بین شیعه و سنی را مشخص کنند چرا که گفتن بسم الله و انگشتر و پیشانی نهادن بر خاک از ویژگی های خاص شیعه است و شاید سر 51 رکعت نماز هم تشویق شیعیان به آن بوده که فقط اهل تسنن اهل نوافل نباشند و شیعیان هم به آن اهمیت دهند، اما چرا از بین تمام ادعیه منتسب به امام حسین(ع) زیارت اربعین را نام برده اند؟

منظور امام همانطور که گفته شد بیان ذکر ویژگی های خاص شیعیان بوده،‌ و اربعین گرفتن تنها و تنها از خصوصیات شیعه است و فقط هم برای یک نفر در اسلام چهلم گرفتن توصیه شده و آن هم امام حسین(ع) است و شاید امام می خواستند بگویند یکی از نشانه های شیعه گری دوست داشتن حسین(ع) است.

همانطور که در روایتی می فرماید از نشانه ای مومن این است که وقتی نام امام حسین(ع) را می شنود اشک از چشمانش سرازیر شود، پس دوست داشتن ابا عبد الله(ع) موضوعیت دارد.

 برای شیعه بودن ولی باید یکی نشانه اختصاصی باشد که فقط و فقط شیعیان 12 امامی و پیروان حقیقی اهل بیت با آن محبت شان تمییز داده شود از دیگران و به همین دلیل گفته اند زیارت اربعین از نشانه های مومن و شیعه است چون از اعتقادات خاصه شیعه در زمینه امام حسین(ع) است.                   

این مطلب با استفاده از مطالب سایت عتیق تهیه گردیده است

 پی نوشت: انشالله ما هر جا هستیم  این روز را گرامی بداریم و از شیعیان واقعی مولای پرهیزگاران علی علیه السلام  باشیم

/ 2 نظر / 9 بازدید
تک درخت

سلام ممنون از مطالب مفیدتون موفق باشیدالتماس دعا

عطیه

پزشک و جراح مشهور (د.ایشان) روزی برای شرکت در یک کنفرانس علمی که جهت بزرگداشت و تکریم او بخاطر دستاوردهای پزشکی اش برگزار میشد ، باعجله به فرودگاه رفت . بعد از پرواز ناگهان اعلان کردند که بخاطر اوضاع نامساعد هوا و رعد و برق و صاعقه ، که باعث از کارافتادن یکی از موتورهای هواپیما شده ، مجبوریم فرود اضطراری در نزدیکترین فرودگاه را داشته باشیم . دکتر بلافاصله به دفتر استعلامات فرودگاه رفت و خطاب به آنها گفت : من یک پزشک متخصص جهانی هستم و هر دقیقه برای من برابر با جان خیلی انسانها هاست و شما میخواهید من 16ساعت تو این فرودگاه منتظر هواپیما بمانم ؟ به روزم