ولادت مولای پرهیزگاران و روز پدر و سخنان گهربار ایشان

تبریک می گویم به همه مردانی که برای اینکه ما در آسایش باشیم از جانشان مایه گذاشتن وتبریک خاص می گویم به همه فرزندان شهدا که ما مدیون آنهاییم

وتبریک ویژه به پدران کشاورز شمالی که با سختی های فراوان روزی بدست آورده و روی سفره  غذایی می آورند که دسترنج دستان پینه بسته ای است که همیشه با ترک و عرق خون آمیخته است ،همانهایی که در گرمای تابستان و سرمای زمستان آسایش برایشان جز سعی و تلاش درکسب روزی حلال معنی ندارد

چه لذیز است غذایی که حاصل دست رنج اینان است و ما پرورش یافته از این روزی پاکیم

براستی روزی پاک تر از این وجود دارد؟

پدر دستت را می بوسم و افتخار می کنم براین بوسه

سربلند باشید وعاقبت بخیر و اجرتان با مولای متقیان امیر المومنین علی علیه السلام

 

پدر جان روزت مبارک

در آخر چیزی بهتر از وصیت مولایمان امیرالمومنین که عمل به آن  انسان را سعادت مند می کندندیم که فرازهای از آن را در زیر می بینیم:

از وصایاى حضرت علی(علیه‎السلام) در واپسین دم حیات مى‎توان به وصیت گهربار ذیل اشاره نمود.

بسم الله الرحمن الرحیم 

این آن چیزى است که على پسر ابوطالب وصیت مى‎کند: به وحدانیت و یگانگى خدا گواهى مى‎دهد و اقرار مى‎کند که محمد بنده و پیغمبر اوست، خدا او را فرستاده تا دین خود را بر دیگر ادیان پیروز گرداند. همانا نماز، عبادت، حیات و زندگانى من از آن خداست. شریکى براى او نیست، من به این امر شده‎ام و از تسلیم شدگان اویم .

فرزندم حسن! تو و همه فرزندان و اهل بیتم و هر کس را که این نوشته من به او رسد را به امور ذیل توصیه و سفارش مى‎کنم :

1- تقوای الهى را هرگز از یاد نبرید، کوشش کنید تا دم مرگ بر دین خدا باقى بمانید.

2- همه با هم به ریسمان خدا چنگ بزنید، و بر مبناى ایمان و خداشناسى متفق و متحد باشید و از تفرقه بپرهیزید، پیغمبر فرمود: اصلاح میان مردم از نماز و روزه دائم افضل است و چیزى که دین را محو مى‎کند، فساد و اختلاف است .

3- ارحام و خویشاوندان را از یاد نبرید، صله رحم کنید که صله رحم حساب انسان را نزد خدا آسان مى‎کند.

4- خدا را! خدا را!  درباره یتیمان، مبادا گرسنه و بى سرپرست بمانند.

5- خدا را! خدا را! درباره همسایگان، پیغمبر آن قدر سفارش همسایگان را فرمود که ما گمان کردیم مى‎خواهند آنها را در ارث شریک کند.

6- خدا را! خدا را! درباره قرآن؛ مبادا دیگران در عمل کردن، بر شما پیشى گیرند.

امر به معروف و نهى از منکر را ترک نکنید؛ نتیجه ترک آن این است که بدان و ناپاکان بر شما مسلط خواهند شد و به شما ستم خواهند کرد، آنگاه هر چه نیکان شما دعا کنند، دعاى آنها برآورده نخواهد شد.

7- خدا را! خدا را! درباره نماز؛ نماز پایه دین شماست .

8- خدا را! خدا را! درباره کعبه، خانه خدا، مبادا حج تعطیل شود که اگر حج متروک بماند، مهلت داده نخواهد شد و دیگران شما را طعمه خود خواهند کرد.

9- خدا را! خدا را! درباره جهاد در راه خدا، از مال و جان خود در این راه مضایقه نکنید.

10- خدا را! خدا را! درباره زکات؛ زکات آتش خشم الهى را خاموش مى‎کند.

11- خدا را! خدا را! درباره ذریه پیغمبرتان، مبادا مورد ستم قرار گیرند.

12- خدا را! خدا را! درباره صحابه و یاران پیغمبر، رسول خدا (صلى الله علیه و آله) درباره آنها سفارش کرده است .

13- خدا را! خدا را! درباره فقرا و تهیدستان، آنها را در زندگى شریک خود سازید.

14- خدا را! خدا را! درباه بردگان، که آخرین سفارش پیغمبر درباره اینها بود.

15- در انجام کارى که رضاى خدا در آن است بکوشید و به سخن مردم (در صورتی که مخالف آن هستند) ترتیب اثر ندهید.

16- با مردم به خوشى و نیکى رفتار کنید چنانکه قرآن دستور داده است .

17- امر به معروف و نهى از منکر را ترک نکنید؛ نتیجه ترک آن این است که بدان و ناپاکان بر شما مسلط خواهند شد و به شما ستم خواهند کرد، آنگاه هر چه نیکان شما دعا کنند، دعاى آنها برآورده نخواهد شد.

18- بر شما باد که بر روابط دوستانه ما بین خویش بیفزایید، به یکدیگر نیکى کنید، از کناره‎گیرى و قطع ارتباط و تفرقه و تشتت بپرهیزید.

19- کارهاى خیر را به مدد یکدیگر و به اتفاق هم انجام دهید، از همکارى در مورد گناهان و چیزهایى که موجب کدورت و دشمنى مى‎شود، بپرهیزید.

در انجام کارى که رضاى خدا در آن است بکوشید و به سخن مردم (در صورتی که مخالف آن هستند) ترتیب اثر ندهید.

20- از خدا بترسید که جزا و کیفر خدا شدید است .

خداوند همه شما را در کنف حمایت خود محفوظ بدارد و به امت پیغمبر توفیق دهد که احترام شما (اهل بیت) و احترام پیغمبر خود را پاس بدارند. همه شما را به خدا مى‎سپارم . سلام و دورد حق بر همه شما ...

/ 8 نظر / 70 بازدید
کمالی

سلام بهتر از پدرانی که دربین ما نیستند هم یادی کنید.عکس شما مناسب فصل نیست.

عطیه

حضرت مهدی علیه السّلام سزاوارترین افراد است که به او خدمت شود؛ و اسباب و علل و موجبات بسیاری است که آن حضرت را برای آن که به او خدمت شود، از همه کس سزاوارتر و محق تر می نماید.

قلم

[گل]خداقوت [گل][گل][گل][گل]

آسمان

فرقی نمی کند چطور بودنش ،دور یا نزدیک بودنش ، پیر و جوان بودنش، خندان و اخمو بودنش .. همین که هست دلگرمی من را کافیست .... صدای گامهای پدر به من آرامش می دهد حتی زمانی که با صدای عصایش همخوانی می کنند

بیتا

دوست عزیز ممنون از راهنماییتون

عطیه

خودم نوشت : الهام عزیز! خواهرم دیدم نوشته ای که دلت شکسته . هرچه می شکند بی ارزش می شود الا دلی که می شکند وبا ارزش می شود و خریدار دل شکسته ذات اقدس پروردگاراست . خواهرم از آنجاکه آزادی و بر باورهایت راسخ آری افتخار کن به اینکه مرید سید علی هستی ! درود و سلام به حضور زیبا ونجیب خاتون ایرانی ! درود برالهامی که تن نمایی نکرد بلکه باورش را همچون اشعارش عریان رخ نمایی نمود. درود بر عزمت ! درود برهمتت ! علی یارو نگهدارت . الله اکبر ! جانم فدای رهبر! سلام . به ما سرنمی زنید ؟؟؟

عطیه

خودم نوشت : الهام عزیز! خواهرم دیدم نوشته ای که دلت شکسته . هرچه می شکند بی ارزش می شود الا دلی که می شکند وبا ارزش می شود و خریدار دل شکسته ذات اقدس پروردگاراست . خواهرم از آنجاکه آزادی و بر باورهایت راسخ آری افتخار کن به اینکه مرید سید علی هستی ! درود و سلام به حضور زیبا ونجیب خاتون ایرانی ! درود برالهامی که تن نمایی نکرد بلکه باورش را همچون اشعارش عریان رخ نمایی نمود. درود بر عزمت ! درود برهمتت ! علی یارو نگهدارت . الله اکبر ! جانم فدای رهبر! سلام . به ما سرنمی زنید ؟؟؟

نیلوفر در

سلام آقای احمدخانی، من نوه عمه مولودتون هستم واقعا مطالب و عکس هایی که تو وبتون هست زیباست. بابت زحمات بی وقفه شما تو هر چه بهتر شدن وبلاگ ازتون ممنونم. در پناه حق...