غفلت از یاد خدا(تاکسی نوشت)

راننده بی حوصله بود ، دستش که روی فرمان بود لاغر و روغنی

یاد دست های خودم افتادم زمانی که کار میکانیکی می کنم بلاخره رسید به مصلی ؛جلوی ایستگاه مترو میدان شهید بهشتی که در حال ساخت است، ایستاد .. معذرت خواست ... ماشین رو خاموش کرد و رفت..!

ما مسافر ماندیم درماشین ، فکر کردم ماشین خراب شده یا اینکه بنزین تمام کرده الان باید بنزین از صندوق بر دارد و بریزد داخل باک ...

تو این افکار بودم و با چشماهم دنبالش می کردم ، دیدم رفت تو ایستگاه  و بعد  مکث کوتاه برگشت .

... آخرای مسیر اعلام  کرد من به فلان مسیر می روم ... همه پیاده شدن و من ماندم ..

در مسیر جدید با استرس دنبال مسافر می گشت .."  اگه   5، 6 ثانیه مسافری نیاد حرکت می کنیم ... این دو سه نفر نبود راه می افتیم ..." این ها رو راننده گفته!!

بلاخره کسی نیامد و راه  افتادیم ، شاکی بود  از خودش گفت ؛ اینکه دستگاه داره در اختیار مترو و است و 5 ماه کرایه اش رو نمی گیرد و  مجبورش رانندگی کند و  درحالی که دستاش را نشان می داد گفت : " این هم سر و وضع من .. "

پشت چراغ قرمز بودیم ،آچار ها رو از زیر صندلی کشید گفت : " حالا که مسافر سوار نشد پس آچار ها رو بزاریم روی صندلی " و آچار بکس را روی صندلی جلو گذاشت  و درش را باز کرد نکاهی به داخلش کرد و جای خالی یکی از قطعات آچار بکس را دید ! مثل اینکه تا حالا متوجه کم شدن قطعه نشده بود ..

 چراغ سبز شد و به را افتادیم در حالی که نیم نگاهی  به جلو داشت در جعبه آچار بکس را بست و به زیر صندلی گذاشت ..

در مسیر یک مسافر دیگر سوار کرد.

پول بهش دادم گفتم پیاده می شوم

گفت: "کجا سوار شدی ؟! ، پاسخ دادم .. پیاده شدم

مابقی پول رو جور کرد و به من داد و رفت .

پولی که بر داشته بود بیشتر از کرایه بود!  درحالی که شروع به راه رفتن کرده بودم این آیه از قرآن به  فکرم رسید و زمزمه اش کردم :

وَمَنْ أَعْرَضَ عَن ذِکْرِی فَإِنَّ لَهُ مَعِیشَةً ضَنکًا وَنَحْشُرُهُ یَوْمَ الْقِیَامَةِ أَعْمَىٰ (طه 124)
 
و هر کس از یاد من روی گردان شود، زندگی (سخت و) تنگی خواهد داشت؛ و روز قیامت، او را نابینا محشور می‌کنیم!»

 

 

/ 3 نظر / 18 بازدید
ترمه

سلام و روز بخیر...جناب علی خانی از حضورتون در وبلاگم سپاسگزارم...از خوندن مطالب جالبتون بهره بردم...امید که شادکام و سربلند باشید.

ف الف

آیه ی زیبایی ست و هر کس از یاد من روی گردان شود، زندگی (سخت و) تنگی خواهد داشت؛ و روز قیامت، او را نابینا محشور می‌کنیم!»