روز مباهله یکی از روزهای حقانیت شیعه

اوّل :  غسل

 دوّم :  روزه

 سوّم : دو رکعت نماز و آن مثل روز عید غدیر است (دو رکعت است ؛ در هر رکعت ، یک مرتبه حمد و ده مرتبه توحید ، ده مرتبه آیة الکرسى و ده مرتبه قدر خوانده مى شود و بهتر است پیش از اذان ظهر خوانده شود.)

و نیز روایت شده است بعد از نماز هفتاد مرتبه استغفار کند.

 چهارم : خواندن دعای مباهله که شبیه به دعای سحرهای ماه رمضان است اللهم انی اسئلک من بهائک بابهاء ......... ( متن کامل دعا را در اینجا بخوانید)

 شایسته است در این روز تصدّق بر فقراء به جهت تَاءسّی به مولای متقیان امیر المؤ منین علیه السلام و زیارت کردن آن حضرت و بهتر است زیارت جامعه خوانده شود.

 

/ 7 نظر / 8 بازدید
محب ولایت

بسم الله الرحمن الرحیم الحمدلله رب العالمین اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم سلام علیکم -------- *♥*♥*♥* -------- -------- *♥*♥*♥* -------- -------- *♥*♥*♥* -------- -------- *♥*♥*♥* -------- ------*♥*♥*♥*♥*♥*----- -------- *♥*♥*♥* -------- ----------- *♥* ----------- ┐───────────────────────────────────────────────┌ │ پیامبر اكرم صلی الله علیه و آله فرمودند │ │ به کوچکی گناه نگاه نکنید بلکه به چیزی [نافرمانی خدا] که برآن جرات یافته اید بنگرید│ │ جهاد النفس، حدیث 405 │ ┘───────────────────────────────────────────────└

محب ولایت

بسم الله الرحمن الرحیم الحمدلله رب العالمین اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم سلام علیکم -------- *♥*♥*♥* -------- -------- *♥*♥*♥* -------- -------- *♥*♥*♥* -------- -------- *♥*♥*♥* -------- ------*♥*♥*♥*♥*♥*----- -------- *♥*♥*♥* -------- ----------- *♥* ----------- ┐───────────────────────────────────────────────────────┌ امام صادق علیه السلام فرمودند: احسان و نیكى كامل نباشد، مگر با سه خصلت: شتاب در آن، كم شمردن بسیار آن و منت ننهادن بر آن. تحف العقول، صفحه ی 323 ┘───────────────────────────────────────────────────────└

عمه

سلام.صبح بخیر .انشالله موفق وسلامت باشید.اللهم صل علی محمد وال محمدوعجل فرجهم

عمه

سلام...آقامخلصیم[خجالت][گل]

عطیه

هر چند به قول معروف دعوای زن و شوهر نمک زندگی است و بروز اختلافات خانوادگی تا حدودی عادی و طبیعی است؛ اما اگر این اختلافات به صورت صحیح مدیریت نشده و به ناسازگاری و تنش تبدیل شود، آسایش و آرامش از دست رفته و زندگی به جهنم تبدیل می شود. اساساً هیچ زن و شوهری را نمی توان یافت که به دنبال شادکامی و شیرینی زندگی نباشند؛ اما عوامل بسیاری دست به دست هم می دهند و اختلافات و ناسازگاری ها را به وجود می آورند که با آگاهی و پیش گیری به موقع از آن ها، می توان لذت زندگی مشترک و خوشبختی را بیش از پیش احساس کرد. برخی از آن علل و عوامل عبارتند از:

وبلاگستان 8دی

عرض سلام و ادب. وبلاگ ارزشمند شما در وبلاگستان 8دی – مرجع وبلاگ نویسان گیلانی لینک شده است. http://8deyblog.ir/links/ شما می توانید با لینک کردن و قرار دادن بنر تبلیغاتی سرویس وبلاگستان 8دی در وبلاگ خود ما را یاری نمایید. در صورت تمایل پس از بروزرسانی ما را مطلع سازید. چشم به راه مطالب خوب شما هستیم.

وبلاگستان 8دی

عرض سلام و ادب خدمت شما وبلاگ نویس گیلانی. متشکریم از بروزرسانی شما. ............................ وبلاگستان ۸دی در نظر دارد هر ماه گلچینی از بهترین مطالب وبلاگ نویسان گیلانی را در قالب ” گلدون وبلاگی ” در معرض دید مخاطبان خود قرار دهد. http://8deyblog.ir/39035/ http://8deyblog.ir/38934/ ............................ * مسابقه وبلاگ نویسی ” مرگ بر آمریکا ” به مناسبت ۱۳ آبان http://8deyblog.ir/38683/ ............................ تصویر و پوستر روز: * گوشه نمای محرم http://8deyblog.ir/39064/ * پوستر/ یا حسین (علیه السلام) http://8deyblog.ir/38981/ ............................ * ما آمریکا را زیر پا می گذاریم http://8deyblog.ir/39052/ * چرا برخی از زیر سئوال بردن صداقت آمریکایی ها دلخورند؟! http://8deyblog.ir/39085/ * مهمترین موانع تغییر نرخ رشد جمعیت http://8deyblog.ir/39044/ * سایبانی از عشق http://8deyblog.ir/39031/ * پوشش اسلامی، بایدها و نبایدها http://8deyblog.ir/39019/ موفق و سربلند باشید.