دیدی خدا بی خیال یک آدمی میشه ؟

در جایی گرم صحبت هستیدیکی صحبت می کند:

".... فلانی اگر آمد چیزی خواست ، من حوصله اش را ندارم ، یه چیزی بهش بدین بره..."!

........

می دونید اینها ریشه قرآنی دارده؟            

خدا هم به یک سری از انسانها ها که امیدی به هدایت شان نیست نعمت هایش را بی حد وحساب می بخشد وبعد یک مرتبه ،عذاب را نازل می کند، این آیات سوره انعام حکایت این گروه از افراد است:

 

 

 

وَلَقَدْ أَرْسَلْنَا إِلَىٰ أُمَمٍ مِّن قَبْلِکَ فَأَخَذْنَاهُم بِالْبَأْسَاءِ وَالضَّرَّاءِ لَعَلَّهُمْ یَتَضَرَّعُونَ ﴿۴٢﴾

هر آینه بر امتهایى که پیش از تو بودند پیامبرانى فرستادیم و آنان را به سختیها و آفتها دچار کردیم تا مگر زارى کنند.

فَلَوْلَا إِذْ جَاءَهُم بَأْسُنَا تَضَرَّعُوا وَلَٰکِن قَسَتْ قُلُوبُهُمْ وَزَیَّنَ لَهُمُ الشَّیْطَانُ مَا کَانُوا یَعْمَلُونَ ﴿۴٣﴾

پس چرا هنگامى که عذاب ما به آنها رسید زارى نکردند؟ زیرا دلهایشان را قساوت فراگرفته و شیطان اعمالشان را در نظرشان آراسته بود.

فَلَمَّا نَسُوا مَا ذُکِّرُوا بِهِ فَتَحْنَا عَلَیْهِمْ أَبْوَابَ کُلِّ شَیْءٍ حَتَّىٰ إِذَا فَرِحُوا بِمَا أُوتُوا أَخَذْنَاهُم بَغْتَةً فَإِذَا هُم مُّبْلِسُونَ ﴿۴۴﴾

چون همه اندرزهایى را که به آنها داده شده بود فراموش کردند، همه درها را به رویشان گشودیم تا از آنچه یافته بودند شادمان گشتند، پس به ناگاه فروگرفتیمشان و همگان نومید گردیدند.

 

فَقُطِعَ دَابِرُ الْقَوْمِ الَّذِینَ ظَلَمُوا ۚ وَالْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِینَ ﴿۴۵﴾

پس سپاس پروردگار جهانیان را که ریشه ستمکاران برکنده شد.

پی نوشت: خدایا ما را هیچ وقت به حال خودما رها نکن .

/ 7 نظر / 6 بازدید
وبلاگستان 8دی

عرض سلام و ادب خدمت شما وبلاگ نویس گیلانی. متشکریم از بروزرسانی شما. ............................ وبلاگستان ۸دی در نظر دارد هر ماه گلچینی از بهترین مطالب وبلاگ نویسان گیلانی را در قالب ” گلدون وبلاگی ” در معرض دید مخاطبان خود قرار دهد. http://8deyblog.ir/39498/ http://8deyblog.ir/39370/ ............................ * پوستر سردار شهید میرزا کوچک جنگلی http://8deyblog.ir/39515/ ............................ * تفکری که ایدئولوژی ناعادلانه و سلطه جویانه غرب را به مبارزه می طلبد، تفکر اسلامی شیعه می باشد http://8deyblog.ir/39531/ * اقتصاد مقاومتی حلقه مفقوده برنامه های دولت http://8deyblog.ir/39528/ * چند مورد در مورد مصاحبه ۱۰۰ روزه رییس جمهور http://8deyblog.ir/39521/ * شباهت هر چی بیشتر شفاعت بیشتر http://8deyblog.ir/39512/ * میان ماه من تا ماه گردون… http://8deyblog.ir/39483/ * به جان خریده بودند، به نان فروختیم… http://8deyblog.ir/39480/ * شیعه پرنده‌ای است که افق پروازش خیلی بالاتر از تیرهای ماست http://8deyblog.ir/39469/ موفق و سربلند باشید.

عطیه

دستورات چهارگانه که در این آیه آمده است، همگی مطلق و بدون قید است: «إِصبِروُا، صابِروُا، رَابِطوُا وَ اتَّقُوا». بنابر این، صبر در این آیه، شامل همه انواع صبر از قبیل صبر بر شدائد، صبر در اطاعت خدا و صبر بر ترک معصیت است، و منظور از آن، صبر تک تک افراد است. «رَابِطوُا» به معنی شدت مواظبت و محافظت در مقابل دشمن است. بنابر این، جامعه‌ی مۆمنین، زمانی روی فلاح و رستگاری را به خود می‌بیند که هم در طاعت خدا، هم در مقابله با معصیت و هم در مواجهه با دشمنان، از خود صبر و شکیبایی نشان داده و مراعات حدود تقوا را بنمایند. (۶) در سوره بقره آیه ۱۵۵ می‌فرماید: وَ لَنَبْلُوَنَّکُم بِشیَ‌ْءٍ مِّنَ الخَْوْفِ وَ الْجُوعِ وَ نَقْصٍ مِّنَ الْأَمْوَالِ وَ الْأَنفُسِ وَ الثَّمَرَاتِ وَ بَشِّرِ الصَّابرِِینَ؛ البته شما را به اندکی ترس و گرسنگی و بینوایی و بیماری و نقصان در محصول می‌آزماییم و شکیبایان را بشارت ده.

عطیه

خدایا به یک چشم به هم زدنی مارا به خودمون وامگذار امروز کلی به خدا غرزدم . صبح اعصابم داغون بود . کسی را که جز خدا ندارم . هی بهش غرمی زنم مهربونم هم مثل همیشه صبر می کنه !

عمه

سلام.کاملا آیات منطبق با مطلب گذاشتید وتکاندهنده.مال وفرزند برای امتحان الهی به انسان داده میشود.الهی آمین

ف الف

جای بسی تاسف ممنون از آیاتی که گذاشته بودید