شعبان و ولادت سه مولود در روزهای نخست

روز سوم شعبان ولادت مولای مان امام حسین (ع) است که روز پاسدار نیز نامید می شود، راستی می دونید خیلی از پاسداران قبلا بسیجی بودند، این روز رو به این عزیزان تبریک می گویم ،می شناسم دوستانی که مخلصانه در این راه رفتند وجان برکف به پاسداری از میهن خود پراختند.

چه بسیار عزیزان بسیجی و پاسدار و ارتشی در راه حفظ دینو کشورشان  جانشان را نثار کردند و چه عزیزانی که تکه هایی ازوجودشان را در این راه از دست دادند و جانباز شدن.

راستی شما این عزیزان را می شناسید؟

من گاهی بعضی از این عزیران را می بینم و واقعا به صفای دلشان و به صبرشان غبطه می خورم، عجب صفایی دارند وبه حقیقت روز ولادت قمر بنی هاشم روز جانباز نامیده شده است.

امام سجاد(ع) را  ما با صحیفه سجادیه می شناسیم همانی که امام خمینی رحمت الله علیه بعنوان زبور آل محمد(ص) از آن نام برده است و از افتخارات ما مناجات های آن و مناجات شعبانیه که توصیه شده به خواندن آن و از افتخارات ما شیعیان است

واما......

متاسفانه ما کم تر به این روزها توجه داریم و در حق این روزها جفا می کنیم

چرا این همه در محرم وصفر برای این عزیزان نوحه سرایی می شود ( که لازم است) ولی ایام ولادت این بزرگان را به شایستگی برگزار نمی نماییم؟

انشالله خداوند به ما توفیق درک این روزها را با معرفت به ما عطا بنماید.

پی نوشت : خداوند به حق بزرگانی که در این ماه متولد شده اند رحمتش را بر ما نازل گرداند وهمه مشکلات و گرفتاری ها را به بزرگی خود حل بنماید

/ 0 نظر / 6 بازدید