بدی یا خوبی کدامیک؟

ماشین ،موتوری  را دیدم که می خواهد از ماشین  عبور کند ،آن هم به سختی،

گرفتم به راست تا به راحتی عبور کند،موتوری که عبور کرد ، دیدم یکی از موتوری ها سمت راست عصبانی شده و دارد جملات نامربوط می گوید با اینکه مزاحمتی برایش پیش نیامداه ست!!،شیشه را پائین کشیدو صداش کردم تا توضیح بدهم توجه ای نکرد!

با خودم گفتم " چه نیازی به توضیح دارد،بی خیال"...

....

دیده اید یک دختر و پسر عاشق هم می شوند !هرچی بهشان می گویند" منطقی باش ، مشکل اینه!، بعدا" پشیمان می شوی " فایده ندارد و آخرش باهم ازدواج می کنند و بعد چند ی می بینی یا دنبال طلاق هستند و یا اینکه همدیگر را تحمل می کنند!!..

این ا تفاقات خیلی زیاد است، در همه سنی چنین چیز های اتفاق می افتد ولی هرچه آدم با تجربه تر می شود  ،کمتر با این موارد برخورد می کند، می گویند: " پول بده تجربه بخر"...

...وَعَسَىٰ أَن تَکْرَهُوا شَیْئًا وَهُوَ خَیْرٌ لَّکُمْ ۖ وَعَسَىٰ أَن تُحِبُّوا شَیْئًا وَهُوَ شَرٌّ لَّکُمْ ۗ وَاللَّهُ یَعْلَمُ وَأَنتُمْ لَا تَعْلَمُونَ(بقره216)

و بسا چیزی را خوش ندارید و آن برای شما خیر است، وبسا چیزی را دوست دارید و آن برای شما بد است؛ وخدا [مصلحت شما را در همه امور] می داند و شما نمی دانید.

 

/ 3 نظر / 7 بازدید
پرشکوه

یه جمله ای که من همیشه موقع مشکلات قوی نگه میداره اون هم اینه که " این نیز بگذر" بعد ها می بینم که همینه واقعا اون مشکل بزرگ نبود من بزرگ میدیمش.

وبلاگستان 8دی

عرض سلام و ادب خدمت شما وبلاگ نویس گیلانی. متشکریم از بروزرسانی شما. * و نفاق در صدا و سیما همچنان ادامه دارد… http://8deyblog.ir/39883/ * این لبو فروشان و راننده تاکسی ها بودند که هر زمانی که خواستند جهانی را انگشت به دهان کردند http://8deyblog.ir/39876/ * ارتباط مذاکرات هسته ای با دعوت نشدن به مذاکرات ژنو ۲ http://8deyblog.ir/39887/ * یَا أَبَا عَبْدِ اللَّهِ… http://8deyblog.ir/39871/ * لبخند هم جواب نداد! http://8deyblog.ir/39825/ * سربند یا لثارات… http://8deyblog.ir/39819/ * سینما و تلوزیون! به کجا چنین شتابان؟ http://8deyblog.ir/39791/ * مراقب سرباز امامت هستی؟ http://8deyblog.ir/39739/ موفق و سربلند باشید.

وبلاگستان 8دی

با سلام و عرض ادب. مطلب شما در وبلاگستان 8دی – مرجع وبلاگ نویسان استان گیلان منتشر شد. لینک مطلب: http://8deyblog.ir/39907/ از بروزرسانی شما متشکریم. ..................................... با لینک کردن و قرار دادن بنر تبلیغاتی وبلاگستان 8دی در وبلاگ خود ما را یاری نمایید. در صورت تمایل پس از بروزرسانی ما را مطلع سازید.