گیلان (وبلاگ علی احمد خانی پرشکوه)

یادداشت های یک پرشکوهی با همه افکار و اتفاقات روز مره زندگی

از نظرمادی آیا هرچه بیشتر سعی و تلاش کنی موفق تری !
ساعت ۱٠:۳٢ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢٦ اسفند ۱۳٩٢   کلمات کلیدی: تاکسی ،اداره ،دنیا ،امام علی (ع)

بسم الله الرحمن الرحیم

این روزها کم تر حال نوشتن دارم!

این هم یک تاکسی نوشت است!

چند روز پیش در مسیر اداره  بودم ، تاکسی سوار شدم ، پیکان بود . با خودم فکر کردم این بیچاره وضع اش خوب نیست و ....

مسیری است که بعضی موقع دو تا ماشین سوار می شوم وبعضی مواقع تاکسی  اولی مسیر بعدی راهم می رساند مسیر اولی 1000 تومان و اگر مسیر بعدی به آن بچسبد 1200 تومان .

معمولا آخر مسیر اولی می پرسم ،  و تعیین تکلیف مسیر بعدی می شود،این دفعه هم همین کار را  کردم ، راننده گفت :" میرم ولی کرایش جداست"!


وقتی به انتهای مسیر رسیدم 1500 برداشت! و من هم که بی حوصه بودم  اعتراض نکردم! ( اغلب موارد برای اینکه رویه نشود اعتراض می کنم)

..و

امروز هم همین تور ، در مسیر چهارم (مسیر بعد از این دومسیر ) سوار پرایدی شدم کثیف و بسیار داغون ، با خودم فکر کردم حتما وضع مالیش بده و ...

تو مسیر یکی پیاده شده ، کرایه 500 تومانی را 700 گرفت و مسافر اعتراض کرد و گفت " مسیرش 500 تومان است ولی اگه شما می خواهید 700 بردارید این هم 200 تومان"

مسیر مان را ادامه دادیم قبل از انتهای مسیر " گفت من از اینجا می پیچم " با خودم گفتم این 200 الی 300 متر را  پیاده می روم.

1000 دادم ، چیزی بر نگرداند،گفتم ؛" کرایه 800 تومان است "

راننده گفت :"نه کرایه اش 1000 است !"

درحال که پیاده می شدم گفتم :" مسیر هر روزم این است کرایه 800 است تازه به مقصد که نرساندی بعدش این دویست تون دردی از من دوا نمی کند ولی کرایه 800 است"

من این موضوع را چندین بار دیگر نیز تجربه کردم که اغلب افرادی که بیش از حق خود طلب می کنند حداقل وضع ظاهری مالی شان رضایت بخش نیست .

فکر کنم این جمله از مولای متقیان امام علی(ع) باشد  که هرکس دنبال دنیا بدود دنیا از او دو تر می شود ( قریب  این مضمون)

و یقین دارم آدم بیش از روزی خودش نمی تواند بدست بیاورد پس چرا حرص بیجا!؟

پی نوشت: من یک تاکسی سوار حرفه ایم !، مسیر رفت از منزل به اداره 4 مسیر ، مسیر برگشت 2 مسیر با یک خط مترو!، کسی بیشتر از من سوار تاکسی می شود!