گیلان (وبلاگ علی احمد خانی پرشکوه)

یادداشت های یک پرشکوهی با همه افکار و اتفاقات روز مره زندگی

شعبان و ولادت سه مولود در روزهای نخست
ساعت ۸:۱٦ ‎ق.ظ روز جمعه ٢٤ خرداد ۱۳٩٢   کلمات کلیدی: امام حسین (ع) ،حضرت ابوالفضل ،امام سجاد(ع) ،جانباز

سلام

چند روز از شعبان گذشته  و  متاسفانه برام مشکلی پیش آمد که مدتی  نتوانستم  درست در وب حاضر بشوم که  البته یک قسمتی هم مربوط می شود به تنبلی.

چشم که بهم زدم خرداد گذشت و به 24 رسید این روزها پر از خاطر است برای من خاطراتی که بعضی  ها عمومی اند وبعضی خصوصی والبته بعضی خیلی برایم عزیر ولی فکر نکنم هیچ موقع ای بشود تعریف کرد!

این سه روز( دو روز گذشته و امروز) روزهای ولادت بزرگانی است که در جان ما ریشه دارند ،ولادت مولای  جوانان بهشت امام حسین علیه السلام و ابوالفضل عباس قمر بنی هاشم  و سید ساجدین زین العابدین علیه السلام .

 


روز سوم شعبان ولادت مولای مان امام حسین (ع) است که روز پاسدار نیز نامید می شود، راستی می دونید خیلی از پاسداران قبلا بسیجی بودند، این روز رو به این عزیزان تبریک می گویم ،می شناسم دوستانی که مخلصانه در این راه رفتند وجان برکف به پاسداری از میهن خود پراختند.

چه بسیار عزیزان بسیجی و پاسدار و ارتشی در راه حفظ دینو کشورشان  جانشان را نثار کردند و چه عزیزانی که تکه هایی ازوجودشان را در این راه از دست دادند و جانباز شدن.

راستی شما این عزیزان را می شناسید؟

من گاهی بعضی از این عزیران را می بینم و واقعا به صفای دلشان و به صبرشان غبطه می خورم، عجب صفایی دارند وبه حقیقت روز ولادت قمر بنی هاشم روز جانباز نامیده شده است.

امام سجاد(ع) را  ما با صحیفه سجادیه می شناسیم همانی که امام خمینی رحمت الله علیه بعنوان زبور آل محمد(ص) از آن نام برده است و از افتخارات ما مناجات های آن و مناجات شعبانیه که توصیه شده به خواندن آن و از افتخارات ما شیعیان است

واما......

متاسفانه ما کم تر به این روزها توجه داریم و در حق این روزها جفا می کنیم

چرا این همه در محرم وصفر برای این عزیزان نوحه سرایی می شود ( که لازم است) ولی ایام ولادت این بزرگان را به شایستگی برگزار نمی نماییم؟

انشالله خداوند به ما توفیق درک این روزها را با معرفت به ما عطا بنماید.

پی نوشت : خداوند به حق بزرگانی که در این ماه متولد شده اند رحمتش را بر ما نازل گرداند وهمه مشکلات و گرفتاری ها را به بزرگی خود حل بنماید