گیلان (وبلاگ علی احمد خانی پرشکوه)

یادداشت های یک پرشکوهی با همه افکار و اتفاقات روز مره زندگی

نویسنده: علی احمدخانی پرشکوه - یکشنبه ۳۱ خرداد ۱۳٩٤

شاید  همیشه وقتی  صحبت از سلامتی به میان می آید بلافاصله سلامتی جسمی تجسم می شود.

یا اینکه اگر برای سلامتی افراد  دعا می کنیم ، منظو رمان همیشه سلامتی جسمانی افراد است وکمتر به بعد دیگر انسان که هما ن بعد روحانی ( روحی ) است ، توجه می کنیم

افسردگی و مشکلات روحی از مهمترین عوامل بروز سردردهای تنشی است

مدتهاست که این موضوع فکر مرا مشغول کرده است که چرا انسان به روح خودحتی  به اندازه جسم توجه نمی کند درصورتیکه جسم وابسته به روح است و جسم بدون روح هیچ ارزشی ندارد.

  همه ما دیده ایم افرادی که از نظر جسمی سالم ترین ها هستند و لی از نظر روحی مشکل دارند و آنقدر که آدمی به سختی می تواند او را جزو آدمی قبول کند و هستند افرادی که از نظر جسمی مشکل دارند ولیکن آنقدر بلند همت و روح بلندی دارند که از خیلی  افراد سالم بالاترند.


ادامه مطلب ...
نویسنده: علی احمدخانی پرشکوه - دوشنبه ٢٥ خرداد ۱۳٩٤

سلام بر همه شهیدانی که مظلومانه ، پر ارزش ترین چیزشان را نثار کرده اند

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  سلام بر مادارن شهیدی که سالها آهسته گریه کردند و منتظر بودند  تا نشانه ای از عزیزانشان بیاورند ، وسلام مادرانی  که با این غصه از دنیا رفتن

سلام به دسته گلهایی که به آب سپرده شدند و رفتند ، رحمت خدا بر آنان که ایران  را بر بال ملائک نشانده اند

چگونه است جان دان ماهی در دل خاک و آن هم با بالهای بسته!؟، خدا می داند ،لحضاتی باور نکردنی از آخرین لحظات زندگی این عزیزان که خالص ترین ها این آب خاک بودند دیوانه کننده است، آنهایی که با حرف زدن بیگانه بودند و تجسم واقعی مردعمل بودن.

......

اکنون پس از سال ها آمده اند ، به پیشوازشان می رویم با دلی شکسته و شرمسار و وداع می کنیم با خاطرات جسمانی شان هر چند دل کندن ا این عزیزان شدنی نیست.

وداع سخت است ولی چاره ای نیست این سختی را

نویسنده: علی احمدخانی پرشکوه - سه‌شنبه ۱٢ خرداد ۱۳٩٤

ولادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) را به همه دوستدارانش تبریک می گویم

به این مناسبت مطلبی جالب از سایت تبیان برای شما درج می کنم:

 

ده پله برای شناخت امام زمان (عج)

امام زمان

گوش جان بسپاریم به توصیه های اویس و از زبان او بشنویم که مسیر حرکت به سوی امام چه مسیری است، چرا که اویس ولی خویش را ندید اما به ولی خویش رسید. ما نیز که ولی خود را ندیده ایم مسیر اویس را طی کنیم تا به ولی خود برسیم، ان شاءالله.

امیر علم و حکمت، امام علی علیه السلام وصیت می کند: «جان های خویش را به حکمت های بدیع، روح ببخشید؛ زیرا آن ها نیز همانند بدن ها خسته می شوند.»[1]

 


ادامه مطلب ...
نویسنده: علی احمدخانی پرشکوه - شنبه ٢ خرداد ۱۳٩٤

این ایام ، ایام و لادت  سرور آزادگان امام حسین (ع) و والگویی وفا و ایثار حضرت ابوالفضل عباس(ع) و سجاده نشین حضرت دوست امام سجاد(ع) است

این ایام را به شما تبریک می گویم

یا سیدی مولا قمر بنی هاشم(کلیپ)

در کرامت عباس(ع):

قبل از روز عاشورا، هنگامی که لشکریان عمر سعد به قصد حمله به خیام امام حسین علیه السلام حرکت می کنند، حضرت؛ برادرش عباس علیه السلام را برای مذاکره پیش آنان می فرستد. حضرت حسین بن علی علیهماالسلام که امام معصوم و فرزند زهرا سلام الله علیهاست، برادرش را به گونه ای خطاب می کند که جایگاه او را در نزد خود به خوبی به نمایش می گذارد. ایشان برادر را این گونه خطاب می کند: «بنفسی انت...»  جانم به فدایت!


افتخار زمین کربلا

امام صادق علیه السلام فرمودند:

زمین کعبه گفت: کیست مثل من، و حال آن که خانه خداوند متعال بر من بنا شده و مردم از اطراف و اکناف به طرف من می‌آیند و حرم امن الهی قرار داده شده‌ام

و چه فضیلت‌هایی که برای زیارت این مکان مقدس وارد شده (از آن جمله: حضرت علی ابن الحسین علیهماالسلام فرمودند: تسبیح گفتن در مکه افضل است از خراج و مالیات که در راه خدا انفاق شود.

و حضرت باقر علیه السلام می‌فرمایند: سجده کننده در مکه به منزله در خون غلطیدن در راه خداست. در روایتی دیگر آورده‌اند که طعام خوردن در مکه به منزله روزه داشتن در غیر مکه است. و راه رفتن در مکه عبادت خداوند است. و در ادعیه بسیاری درخواست زیارت خانه خدا وارد شده است.

با این حال خداوند به زمین کعبه خطاب کرد: ساکت باش که فضیلت تو در برابر فضایل زمین کربلای حسین چون سوزنی باشد و اگر نبود خاک و تربت کربلا، هرگز تو را فضیلت نداده بودم و اگر کسانی که کربلا ایشان را در بردارد (حضرت سید الشهدا و اصحابش) نبودند، تو را و آنچه تو هم اکنون به آن فخر می‌کنی نمی‌آفریدم.

و خداوند کربلا را بهترین زمین در بهشت قرار داده است...

نتیجه تصویری برای تبیان مقام امام سجاد


ادامه مطلب ...