گیلان (وبلاگ علی احمد خانی پرشکوه)

یادداشت های یک پرشکوهی با همه افکار و اتفاقات روز مره زندگی

نویسنده: علی احمدخانی پرشکوه - چهارشنبه ٢٩ خرداد ۱۳٩٢

دیروز در اداره داشیتم صحبت می کردیم

یکی از همکاران از افراد متفاوتی که با کار خلاف توانستند به اصطلاح خود پول دار شوند و  به قول معروف زندگی شان از این رو به اون رو شده، سخن می گفت.

مثلا" می گفت :کسی رو می شناسم که در یک کار خانه ای کار می کرد وکار خانه ورشکست شد ومجبور شد به جای طلب به کارگران از محصولاتش بدهد و بدهد وآخرش  این بنده خدا به بدبختی افتاد...

دری به تخته ای خورد و یکی از آشنایانش یک جای پستی گرفت واین آدم رو برد سرکار.

کم کم برای خودش کسی شد والان ماشین آن چنانی و زندگی آنچنانی که ما رو دیگر تحویل نمی گیرد و به قول معروف پول پاروی می کند ..

و بیشتر تکیه اش این بود که از راه خلاف به این پول رسیده و و پشت سر هم تکرار می کرد " همه این کارو می کنند"

بهش گفتم شما هم این کار رو درست می دونید ؟

جواب درستی نمیداد و می گفت : این کار زیاد انجام می شه و " همه این کارو می کنند"

 


ادامه مطلب ...
نویسنده: علی احمدخانی پرشکوه - جمعه ٢٤ خرداد ۱۳٩٢

سلام

چند روز از شعبان گذشته  و  متاسفانه برام مشکلی پیش آمد که مدتی  نتوانستم  درست در وب حاضر بشوم که  البته یک قسمتی هم مربوط می شود به تنبلی.

چشم که بهم زدم خرداد گذشت و به 24 رسید این روزها پر از خاطر است برای من خاطراتی که بعضی  ها عمومی اند وبعضی خصوصی والبته بعضی خیلی برایم عزیر ولی فکر نکنم هیچ موقع ای بشود تعریف کرد!

این سه روز( دو روز گذشته و امروز) روزهای ولادت بزرگانی است که در جان ما ریشه دارند ،ولادت مولای  جوانان بهشت امام حسین علیه السلام و ابوالفضل عباس قمر بنی هاشم  و سید ساجدین زین العابدین علیه السلام .

 


ادامه مطلب ...
نویسنده: علی احمدخانی پرشکوه - جمعه ۱٧ خرداد ۱۳٩٢

کم کم ماه رجب به پایان می رسد و یکی از روزهای سال امروز والبته دیشب بود که

 لیله المحیا مشهور است( شب زنده شدن)

 

 

در این شب با آمدن اسلام ومبعث رسول اکرم- درود خدا بر او و آل پاکش باد- آدمی دوباره زنده شد ورسول خدا به امر خدا دینی را آورد که هدف از آن "لاتمم مکارم الاخلاق" ذکر شده است (نهایت اخلاق)

اما من که از این لحاظ شرمنده رسول الله هستم وامیدوارم شما شما این طور نباشید

یکی از چیزهایی که برای این ایام ذکر کرده اندبرآورده شدن حاجات است، بخصوص که اگر کسی در نجف و درجوار مولای متقیان علی ابن ابی طالب باشد.

ما که دستمان نرسید به آن بزرگوار بیاییم با هم دعا کنیم یک دعا:

خدایا به حق این شب واین روز اخلاقیات زشت و ناپسندی که  دردرون ما بهتر از خودمان سراغ داری را مبدل به خصوصیات خوب اخلاقی که دوست داری بندگانت به آن مزین باشند ،بفرما ، آمین یا رب العالمین